युएस बंगला जहाज दुर्घटनामा बाँचेका यात्रु सनम शाक्यले गरे अचम्मको खुलासा

विभिन्न ट्राभल एजेन्सीका हामी बाह्र जना एउटा कार्यक्रममा भाग लिन ढाका गएका थियौं। कार्यक्रम सकेर आज सँगसँगै फर्कदैं थियौं। यूएस बंगलाको जहाज दिउँसो साढे १२ बजे ढाका विमानस्थलबाट उड्यो।लगभग जहाज भरिएको थियो। हामी सबै अगाडितिरको लहरमा थियौं। अलि पछाडि बंगलादेशमा एमबिबिएस पढिरहेका भाइबहिनी थिए। तीस जनाभन्दा बढी नेपाली थिए कि जस्तो लाग्छ। बंगालीहरू पनि उत्तिकै थिए। धेरै त पहिलो पटक नेपाल घुम्न आउँदै थिए।संख्या यकिन छैन, तर चिनियाँ र दक्षिणपूर्वी एसियाका केही पर्यटक पनि थिए।

यात्राभर कुनै समस्या भएन। छुट्टिमा नेपाल आइरहेका विद्यार्थी भाइबहिनीको उत्साह र पर्यटकको उत्सुकताले हामी त्यसै रमाएका थियौं।नेपालका डाँडाकाँडा देखिन थालेपछि हामी सबैको उत्साह र उत्सुकता झनै बढ्यो। बादल लागेकाले दृश्य खासै राम्रो त देखिएन। तर,पहिलोपटक नेपाल आइरहेकाहरू झ्यालबाट क्यामरा तेर्स्याउन थालेका थिए। कति त हिमाल देखिन्छ कि भन्ने आसमा देब्रे लहरबाट दाहिने लहरतिर सरेका पनि थिए। हामी भने आफ्नै गफमा भुलिरहेका थियौं।जब ल्यान्ड गर्नेबेला भयो जहाजले सामान्यभन्दा बढी समय लगायो। काठमाडौंमाथि दुई–तीन चक्कर लगाएपछि आज आकाशमा धेरै ट्राफिक रहेछ भन्ने लाग्यो। यसले नेपाल आउने पर्यटक बढेको संकेत दिन्छ। एक पर्यटन व्यवसायीका रूपमा यो हाम्रो लागि खुसीको कुरा थियो।

तर, केहीबेरमै हामी जीन्दगीकै कहाली लाग्दो क्षणतर्फ अगाडि बढ्दै थियौं।

जहाजले आकाशमा दुई–तीन चक्कर लगाएपछि, जब कम उचाइमा झर्यो मलाई असामान्य अनुभूति भयो। मसँग धेरै पटक धेरै खाले जहाज चढेको अनुभव छ। काठमाडौंमा अवतरण गर्दा पहाडमा ठोक्किएला जस्तो अनुभव कहिल्यै भएको थिएन।आज भने त्यो जहाज पहाडको एकदमै नजिकबाट तल झरेको थियो। जहाजका पांग्राले धावनमार्ग छुनु अघि नै हामीले सिटमै एक किसिमको कम्पन महशुस गरेका थियौं। जहाज अस्वाभाविक रूपमा थर्रर हल्लियो। अवतरण हुन लागेको जहाज धावनमार्गमा यस्तरी बजारियो, मानौं कुनै पहाडमा ठोक्किएको होस्।जहाज घुँइय गर्दै घिस्रिदैं कतै बजारिएको हामीले अनुभव गर्यौं। जहाजभित्र कोलाहल मच्चियो। यात्रुहरू सिटबाट लडेका थिए। कोही सिटमै अड्किएका, कोही सिटैले थिचिएका। सिटमाथि सामान राख्ने ठाउँ खुलेर झोलाहरू छरपस्ट झरेका थिए।

जहाज कुनै कारणले आकस्मिक अवतरण गर्दा धावनमार्गबाट बाहिर खसेको हामीले बुझ्यौं। अब एउटै चुनौती यहाँबाट कसरी सकुशल निस्कने भन्ने थियो।हामी आ–आफू च्यापिएका ठाउँबाट उठ्न खोज्यौं, तर सकेनौं। त्यहीबेला सबैलाई अत्याउने गरी

FacebookTwitterGoogle+Share

Similar posts

Leave a Reply